Objawy impotencji

Jak rozpoznać impotencję 

Za osiągnięcie erekcji odpowiedzialny jest zachodzący w organizmie  proces, który nietrudno  jest zakłócić. Prącie zbudowane jest  z dwóch równoległych ciał jamistych u których podczas pobudzenia seksualnego dochodzi do poszerzenia się ścian, co umożliwia napływ większej ilości krwi. Gdy krew wypełni ciała jamiste wówczas następuje wzwód.

Czym jest impotencja

Podczas pobudzenia seksualnego mężczyzna nie osiąga wzwodu, albo nie jest w stanie go utrzymać podczas stosunku. Oczywiście jeżeli problem zdarzy się raz, albo kilka razy nie od razu oznacza to impotencję, natomiast jeżeli sytuacja  często się powtarza jest to niewątpliwie znak , że należy zasięgnąć porady lekarza lub poszukać pomocy przy wykorzystaniu leków takich jak tabletki na potencję. Warto wiedzieć, że podczas przypadkowych kontaktów seksualnych impotencja ma miejsce znacznie częściej i nie jest niczym nienaturalnym, wynika ze stresu i braki zaufania do nowo poznanej partnerki. W jaki sposób można u siebie rozpoznać

impotencję, zanim udamy się z problemem do lekarza? Warto zadać sobie kilka pytań :

 • Czy problemy z erekcją pojawiły się nagle czy  były obserwowane stopniowo. Jeżeli pojawiły się nagle, może mieć to podłoże psychologiczne, jeżeli zaś objawy nasilały się przez dłuższy czas może mieć to związek z rozwijającą się chorobą ogólnoustrojową.
 • Czy w ostatnim czasie doświadczałeś  silnych stresów, czy pojawiło się coś niepokojącego w Twoim życiu, coś z czym nie potrafisz sobie poradzić?
 • Czy przyjmujesz leki, które wpływają negatywnie na erekcję ( leki na nadciśnienie tętnicze)?
  Czy pijesz alkohol, palisz ponad 20 papierosów dziennie?
 • Czy zauważyłeś jakieś inne dolegliwości, które mogą sugerować choroby ogólne lub zaburzenia hormonalne, otyłość lub wypadanie włosów?

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji

Jeżeli problemy z erekcją to epizody warto zapamiętać o kilku zasadach, przede wszystkim na potencje pozytywnie wpływa

 • zdrowy tryb życia – nie wolno palić papierosów, nie wolno pić dużo alkoholu
 • należy spędzać  czas aktywnie, siłownia, basen, rower, jogging
 • warto odpowiednio i zdrowo się odżywiaj
 • kontrola ciśnienia tętniczego i wagi ciała jest bardzo ważna
 • dbałość swoje życie intymne i emocjonalne sprzyja dobremu samopoczuciuñjeżeli leki są powodem
 • wystąpienia zaburzeń erekcji, należy zgłosić  to lekarzowi – rozważy możliwość zmiany leczenia.

Jak można leczyć impotencję

Leczenie impotencji od teraz jest zdecydowanie prostsze. Współczesna medycyna i technika pozwalają na bezoperacyjne leczenie impotencji. Na rynku dostępne są leki, które usprawnią życie erotyczne, dla pacjentów z problemami psychologicznymi terapeuci wyciągają pomocną dłoń, zaś jednym z ważniejszych czynników jest wsparcie partnera a także zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta, bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe. Na naszym serwisie można dowiedzieć się znacznie więcej o lekach leczących impotencję, można także odbyć konsultację online ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie techniki leczenia.